Fitness Klub Maniac Gym Białystok powstał w 1991r a jego założycielem jest Arkadiusz Leszczyński, od 35 lat trener i propagator kulturystyki i fitness w Polsce, wiceprezes ds. fitness w Polskim Związku Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego.

Od kilku lat klub ukierunkowuje się na świadczenie usług prozdrowotnych. Ścisła współpraca z Uniwersytetem Medycznym w Białymstoku przejawia się we wspólnie podejmowanych inicjatywach w zakresie badań naukowych, realizacji projektów naukowo-badawczych i rozwoju programów dydaktycznych w oparciu o bazę techniczną Maniac Gym.

Maniac Gym jako pierwszy fitness klub w Polsce wprowadził część badawczą realizującą formę treningu kontrolowanego. Programowany jest on w oparciu o badania wydolności z zakresu kultury fizycznej, badania siły izometrycznej i dynamicznej oraz szczegółową analizę składu ciała klientów. W klubie Maniac Gym w Białymstoku mieści się też część rehabilitacyjna, oparta na rehabilitacji czynnościowej. Prowadzą ją dyplomowani i doświadczeni specjaliści, a także udzielane są również porady z zakresu dietetycznego wspomagania leczenia nadwagi i otyłości.

Kadra instruktorska, trenerska i rehabilitacyjna to doświadczone osoby, które stale szkolą się zarówno w Polsce, w Stanach Zjednoczonych jak i w innych krajach. Szkoleniem trenerów a jednocześnie managerem klubów jest dr nauk o kulturze fizycznej, pracownik naukowy Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku i Vice Mistrzyni Świata w fitness - Joanna Zapolska.

Ponadto firma zajmuje się organizowaniem imprez sportowych na skalę międzynarodową. Na swoim koncie ma 11- krotne zorganizowanie Mistrzostw Polski w Fitness i Kulturystyce, a także Mistrzostw Europy i Świata w Fitness i Kulturystyce.